Komunitné centrum Kramáre

Hlavným poslaním OZ je podpora, všestranný rozvoj, pozitívna výchova, sociálne a motivačné pôsobenie na občanov mestskej časti Bratislava - Kramáre, najmä detí a mládeže. Združenie chce organizovať aktivity pre veriacich laikov, ale aj obyvateľov iného vierovyznania i občanov bez vyznania mestskej časti Bratislava - Kramáre, za účelom ich ekumenického spolunažívania v duchu kresťanskej náuky. Jedná sa o vytvorenie podmienok pre ušľachtilé využívanie voľného času, komunitné aktivity, ktoré by uspokojovali svojich členov a všetkých záujemcov v oblasti duchovnej, kultúrnej, športovej a spoločenskej v súlade s kresťanským učením, morálkou a tradíciou. Zvláštna pozornosť bude venovaná mládeži a seniorom. Združenie bude organizovať návštevy kultúrnych podujatí, cirkevných podujatí, pútnických miest a bude nápomocné farnosti Bratislava - Kramáre v jej pastoračnej činnosti. Združenie má záujem podporovať aktivity a projekty zamerané na podporu zdravého životného štýlu detí a mládeže.

Krátkodobým cieľom združenia je spolupracovať a vytvárať podmienky na realizáciu projektu výstavby priestorov Komunitného centra budovaného v objekte Farského úradu Bratislava – Kramáre. Združenie bude s investorom (Farnosť Bratislava – Kramáre) spolupracovať pri organizačno – technickom a materiálnom zabezpečení projektu centra. Podporí projekt brigádnickou prácou a finančným príspevkom. Spolupracovať s investorom bude aj predkladaním požiadaviek a návrhov voči projektantovi, aby boli do projektu zapracované také, najmä dispozičné riešenia, ktoré budú vyhovovať pre budúce aktivity členov združenia v priestoroch komunitného centra.

Dlhodobým cieľom je pomáhať, zariadiť a vybaviť, spravovať a udržiavať nové priestory komunitného centra tak, aby centrum bolo materiálne zabezpečené pre svoju činnosť a plnenie svojho poslania. Starať sa o novopostavený sakrálny objekt Krížovej cesty, ktorú toto občianske združenie postavilo na ulici „Stará Klenová“, formou jeho údržby, resp. potrebných opráv. Združenie bude zabezpečovať v súlade s platnou legislatívou finančné prostriedky potrebné pre svoju činnosť.

Údaje o prijímateľovi

Názov: Komunitné centrum Kramáre

Právna forma: Občianske združenie

Sídlo: Klenová 12391/87, 831 01 Bratislava

IČO: 51202069

SWIFT/BIC: FIOSKBAXXX

Poukázanie 2 % z dane

V roku 2024 je možné poukázať OZ Komunitné centrum Kramáre 2 % z daní. Stiahnite si príslušné tlačivo.

Ďakujeme za Vašu podporu!