Sviatosť pomazania chorých

"Posvätným pomazaním chorých a modlitbou kňazov celá Cirkev odporúča chorých trpiacemu a oslávenému Pánovi, aby im uľavil a ich spasil, ba ich povzbudzuje, aby sa dobrovoľne spojili s Kristovým utrpením a jeho smrťou, a tak prispeli k dobru Božieho ľudu." (KKC 1499)

"Je niekto z vás chorý? Nech si zavolá starších Cirkvi; a nech sa nad ním modlia a mažú ho olejom v Pánovom mene. Modlitba s vierou uzdraví chorého a Pán mu uľaví; a ak sa dopustil hriechov, odpustia sa mu."(Jak 5, 14-15)

Chorým a nevládnym veriacich udeľujeme sviatosť pomazania chorých individuálne aj v príbytkoch a nemocniciach na požiadanie.

Potrebné je dohodnúť sa s kňazom – telefonický kontakt 0908 431 049 alebo 02/54 775 015.

Spoločné udeľovanie sviatosti pomazania chorých je ohlásené vopred vo farských oznamoch. Zvykom je spoločné udeľovanie tejto sviatosti počas sv.omše 11. februára na spomienku Preblahoslavenej Panny Márie Lurdskej, čo je zároveň aj Svetový deň chorých.